„Baltų literatūros savaitė“ – dailės skyrius

Šiemet į projektą „Baltų literatūros savaitė 2023“ aktyviai įsijungė dailės skyriaus ugdytiniai.

Mokytojos J. Jasinskės ugdytiniai pasimokę trumpų latviškų frazių ir skaičių, įvairiomis priemonėmis (flomasteriais, spalvotais bei paprastais pieštukais), frazes ir skaičius lietuviškai ir latviškai meniškai pavaizdavo piešiniuose, o 6-7 klasių mokiniai studijavo lietuvių ir latvių tautinių kostiumų spalvas, formas, raštus, ornamentus ir įvairiomis priemonėmis (guašu, akvarele, tušinukais) pavaizdavo juos piešiniuose.

Mokytojos E. Januškevičienės mokiniai piešė komiksus, kuriuose pagrindinė veikėja, kaip žinių simbolis, pasirinkta pelėda.  Pasitelkę latvių – lietuvių kalbų žodyną, vaikai sukūrė komiksų siužetą. Kita dailės ugdytinių grupė sukūrė savus „Baltų literatūros savaitės“ logotipus. Nors šis projektas turi logotipą, mokiniai panoro išmėginti savo jėgas kuriant gražios bendrystės ženklą.

Mokytojos J. Grigienės mokiniai susipažino su lietuviškų ir latviškų tautinių kostiumų spalvų deriniais, nutapė pasirinktus latviškus ornamentus, iš jų sukūrė raides ir sukomponavo plakatą  latvių kalba MĒS ESAM BALTI – Mes esame baltai.

Mokytojos I. Naujokienės  ugdytiniai rinko medžiagą ir analizavo latvių tautinių austinių juostų raštus ir spalvas. Aptarus bendrus bruožus su lietuviškomis tautinėmis juostomis, mokiniams buvo pasiūlyta į praktinę užduotį pažiūrėti kūrybiškai ir interpretuojant sukurti knygų skirtukus. Raštais marginti skirtukai padovanoti mokyklos bibliotekai. 

Mokinių darbai eksponuojami mokyklos erdvėse.